11.Türkçe Olimpiyatları Şiir Birincisi Kim Oldu?

PAYLAŞ

11.Türkçe Olimpiyatları Şiir Birincisi Kim Oldu? 11.Türkçe Olimpiyatları Şiir 1. si video izle – Türkçe Olimpiyatları 2013 etkinlikleri kapsamında şiir finali Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşti.

Şiir finalinde birinciliği Senegal’den Maty Diokhane, ikinciliği Azerbaycan’dan Türkan Memmedova ve üçüncülüğü Gürcistan’dan Natali Todadze aldı. Finalistler, bu güzel arkadaşlığın dünya için çok önemli olduğunu belirtti.

Türkçe Olimpiyatı’nda birinci olan Senegal’den Maty Diokhane çok mutlu olduğunu söyledi. Diokhane, “İlk defa Afrika birinci oldu. Bu madalya sadece Senegal için değil. Bu madalya Afrika için, dünya için. Allah’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İkinciliği olan Azerbaycan’dan Türkan Memmedova, “Çok heyecanlıyım. Ben birinciliği bekliyordum ama nasip değilmiş.” diye konuştu.

Üçüncü olan Gürcistan’dan Natali Todadze de “Gerçekten beklemiyordum ama çok mutluyum. Türkçe Olimpiyatı çok güzel bir yarışma çünkü farklı ülkelerden gelen çocuklar birbirleri ile buluşuyorlar, güzel vakit geçiriyorlar ve unutulmaz arkadaşlık kuruyorlar. Bence bu güzel arkadaşlık şu an dünya için çok önemli.” yorumunu yaptı.

Maty Diokhane – Zindandan Mehmed’e Mektup video izle

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK